Попросити допомоги експерта  
Кроки експертизи:

 
 
3. Обираємо методи проведення оцінки
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
На головну

Якими методами
проводити експертизу?
Як отримати iнформацiю
вiд органу влади?
Як пiдготувати
експертний висновок?
Як оскаржити
дii влади?
Як написати запит на
проведення експертизи?
Реєстр владних
зловживань

Головна -> Експертиза -> Крок 3 : Обираємо методи проведення оцінки

Обираємо методи проведення оцінки

    Ви твердо вирішили проводити громадську експертизу, визначилися із її предметом та завданнями.
    Саме час обрати методи збору й аналізу інформації. Саме предмет і завдання громадської експертизи мають Вам підказати, яким (-и) методом (-ами) найкраще здійснити це дослідження.
    Наприклад, Вас, як представника громадськості, цікавлять підстави, на яких той чи інший орган виконавчої влади (скажімо Овруцька районна державна адміністрація Житомирської області) встановлює розмір плати за користування даними реєстру документів Єдиного дозвільного офісу, що діє при цьому органі.
    Тож, скоріше за все, предметом Вашої громадської експертизи є розпорядження голови Овруцької райдержадміністрації про встановлення розміру плати за користування даними реєстру документів Єдиного дозвільного офісу. Експертиза буде здійснюватися з метою оцінки доцільності та обґрунтованості встановлення розміру плати за користування даними реєстру. А методами збору інформації та її аналізу у цьому випадку будуть: аналіз документів, економічний аналіз (можливо, аналіз вигод і витрат), анкетування одержувачів послуг Центру тощо.

    Сьогодні існує багато методів оцінки роботи органів виконавчої влади. Деякі з них використовуються для оцінки впливу державної політики на життя людей; деякі допомагають оцінити якість адміністративних послуг; інші ж знадобляться для оцінки ефективності заходів, проведених за державними програмами.
    Цілком зрозуміло, що залежно від сфери проведення громадської експертизи, безпосередньо її предмету, ці методи будуть різними. Проте, майже завжди будуть використовуватися і аналіз документів, і спостереження (через власну участь у робочих заходах органу виконавчої влади, підданого громадській експертизі); і дослідження матеріалів у засобах масової інформації, і інструменти вивчення думки громадян щодо діяльності органу виконавчої влади та його посадових осіб.
    Далі ми представимо основні з цих методів. Для зручності ми подаємо методи у вигляді таблиці, яка передбачає не тільки короткий опис методу, а й поради по його використанню. Ви можете обрати один або кілька методів, які Ви плануєте використовувати під час проведення громадської експертизи.

Робоча форма та форма зворотнього зв'язку доступні лише зареєстровним користувачам

Підписатися на:
Логін:
Пароль:






   
Головна  | Новини  | Про проект  | Ми в соцмережах  | Контакти  | Мапа  | RSS
 


Ідея створення порталу належить коаліції неурядових організацій в складі Творчого об’єднання “ТОРО” (О. Хмара), Українського незалежного центру політичних досліджень (М. Лациба) та ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” (О. Орловський)
© Творче об’єднання “ТОРО” 2009-2016 Створено за підтримки “Міжнародного фонду “Відродження”