Попросити допомоги експерта  
Проведення
громадської експертизи
крок за кроком
  НАШI IНСТРУКЦIЇ
  КОРИСНI МАТЕРIАЛИ
  ПРИКЛАДИ ДОКУМЕНТIВ
  ЗАКОНИ В ДОПОМОГУ
  ЕЛЕКТРОННИЙ РЕЄСТР
ГРОМАДСЬКИХ
ЕКСПЕРТИЗ
  ДОСВIД IНШИХ
ЕКСПЕРТIВ
  ВIДПОВIДI НА
НАЙПОШИРЕНIШI
ЗАПИТАННЯ
Права та обов'язки
громадського експерта
Кориснi посилання
та сервiси
На головну

Якими методами
проводити експертизу?
Як отримати iнформацiю
вiд органу влади?
Як пiдготувати
експертний висновок?
Як оскаржити
дii влади?
Як написати запит на
проведення експертизи?
Реєстр владних
зловживань

Головна -> Що таке громадська експертиза?

Вітаємо на сайті!!!

Ви бажаєте покращити роботу органів влади? Ви хочете успішно впливати на реалізацію державної політики? Саме для Вас Творче об'єднання «ТОРО» разом із партнерами розробило цей сайт - "Електронний робочий стіл громадського експерта". На сайті Ви знайдете методичні рекомендації щодо планування та проведення громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади, що розроблені на основі Постанови Кабінету Міністрів України N 976 від 05.11.2008 р.

Колектив знаних в Україні громадських експертів максимально повно та водночас доступно проконсультує Вас на нашому сайті із алгоритмом проведення успішної громадської експертизи. Сам алгоритм подано у вигляді п’яти тематичних розділів та низки додатків. Всі разом вони описують 12 основних кроків, необхідних для досягнення успіху в оцінці діяльності органів виконавчої влади будь-якого рівня.

Найцікавіше ж шукайте на сторінках Корисні матеріали та Приклади документів. В цих розділах сайту на практичних прикладах проілюстровано кожен крок громадської експертизи. Приклади документів подають вже готові рішення, що готуються під час громадської експертизи. Все це дозволяє кожному користувачеві ресурсу почуватися впевнено у вирії українського законодавства чи методів збору та аналізу даних.

Бажаємо успіху та натхнення кожному користувачу цього ресусру та чекаємо Ваших громадських експертиз на нашому порталі


Що таке громадська експертиза?

 5 листопада 2008 року Кабінет Міністрів України своєю постановою № 976 ухвалив Порядок сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади. Це означає що інститути громадянського суспільства (далі – ІГС) отримали реальну процедуру, за якою можуть провести оцінку ефективності діяльності будь-якого органу виконавчої влади України, а також процедуру врахування останніми результатів громадської експертизи.

Громадська експертиза діяльності органів виконавчої влади (далі - громадська експертиза) є складовою механізму демократичного управління державою, який передбачає проведення інститутами громадянського суспільства оцінки діяльності органів виконавчої влади, ефективності прийняття і виконання такими органами рішень, підготовку пропозицій щодо розв'язання суспільно значущих проблем для їх врахування органами виконавчої влади у своїй роботі. У цьому Порядку під інститутами громадянського суспільства слід розуміти громадські організації, професійні та творчі спілки, організації роботодавців, благодійні і релігійні організації, органи самоорганізації населення, недержавні засоби масової інформації та інші непідприємницькі товариства і установи, легалізовані відповідно до законодавства.

Однак проведення громадської експертизи не лише дає права, але й накладає обов’язки на ОГС. Обов’язки відповідального, фахового і неупередженого виконання процедур громадської експертизи. Саме це забезпечить його визнання і довіру з боку органів влади та суспільства.

Як провести громадську експертизу? Спроба надати відповідь на найбільш актуальні питання і зроблена на цьому сайті. Портал існує для організацій громадянського суспільства, які планують провести громадську експертизу. На сайті Ви знайдете корисні матеріали, які мають допомогти спланувати та правильно провести громадську експертизу діяльності органів виконавчої влади (далі – громадську експертизу). Також тут подані приклади типових документів, використання яких допоможе більш ефективно провести громадську експертизу та виконати вимоги Постанови КМУ №976 від 05.11.2008 р.

До сторінки КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ


Підписатися на:
Логін:
Пароль:   
Головна  | Новини  | Про проект  | Ми в соцмережах  | Контакти  | Мапа  | RSS
 


Ідея створення порталу належить коаліції неурядових організацій в складі Творчого об’єднання “ТОРО” (О. Хмара), Українського незалежного центру політичних досліджень (М. Лациба) та ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” (О. Орловський)
© Творче об’єднання “ТОРО” 2009-2016 Створено за підтримки “Міжнародного фонду “Відродження”