Попросити допомоги експерта  
Проведення
громадської експертизи
крок за кроком
  НАШI IНСТРУКЦIЇ
  КОРИСНI МАТЕРIАЛИ
  ПРИКЛАДИ ДОКУМЕНТIВ
  ЗАКОНИ В ДОПОМОГУ
  ЕЛЕКТРОННИЙ РЕЄСТР
ГРОМАДСЬКИХ
ЕКСПЕРТИЗ
  ДОСВIД IНШИХ
ЕКСПЕРТIВ
  ВIДПОВIДI НА
НАЙПОШИРЕНIШI
ЗАПИТАННЯ
Права та обов'язки
громадського експерта
Кориснi посилання
та сервiси
На головну

Якими методами
проводити експертизу?
Як отримати iнформацiю
вiд органу влади?
Як пiдготувати
експертний висновок?
Як оскаржити
дii влади?
Як написати запит на
проведення експертизи?
Реєстр владних
зловживань

Головна -> Як пiдготувати експертний висновок?

Як підготувати експертний висновок?

Презентація даних є невід’ємною частиною їх аналізу, тому що саме це дозволяє продемонструвати вкладений у них сенс. Дані доцільно представити так, щоб були чітко видимі результати і методику дослідження. 

Постанова КМУ №976 прямо не передбачає, якою саме мовою слід готувати експертний висновок. Проте ми радимо Вам використовувати саме державну мову, вживання якої є обов’язковою для всіх органів виконавчої влади України. Це означає, що в такому випадку Ваші пропозиції не будуть відхилені лише тому, що підготовлені із використанням мови, що не є офіційно прийнятою для вживання в органі влади.

Ви, як автор експертного висновку маєте пам’ятати – те, що стало зрозумілим для Вас у процесі дослідження ще невідоме потенційним читачам. А тому важливо, щоб хід авторських міркувань завжди був у полі зору читача. Письмове оформлення аналітичного документу вимагає точності і виразності викладу матеріалу. Особливо важливо при цьому застосовувати правильну термінологію. А тому довільні скорочення слів застосовувати неприпустимо. Щоб правильно користуватись скороченнями, слід звертатись до словників прийнятих скорочень, які можна знайти у довідкових виданнях.

Пам’ятайте, що експертний висновок є офіційним документом, який готується інститутами громадянського суспільства за результатами проведеної громадської експертизи. Експертний висновок за кожним конкретним питанням має містити конкретні пропозиції та рекомендації, щодо розглянутого питання в цілому, так і щодо окремих положень розглянутих матеріалів і документів. 

Конкретний зміст експертного висновку визначається метою та предметом ініційованої Вами громадської експертизи. Тож саме Ви є тою людиною, яка напевно знає, що саме має бути подане у Вашому експертному висновку.

Для того, аби Ваш документ був прийнятий до розгляду органом влади, його туди слід спрямувати. Зробити це краще за все за допомогою відповідного супровідного листа. В листі слід зазначити про підстави для проведення Вами експертизи, коротко висвітлити зміст підготовленого Вами документу, а також вказати, як саме орган влади має відреагувати на Ваші пропозиції.

Практична порада. Супровідний лист до вашого експертного висновку слід зареєструвати в канцелярії виконавчого органу та залишити собі його копію із відміткою канцелярії. У випадку, якщо канцелярія з якихось причин відмовляється прийняти Вашого листа, його та експертний висновок слід надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення на ім’я органу влади. Підпис представника органу влади на повідомленні про вручення і буде свідченням отримання вашого листа.;

Отримані результати варто оформити у вигляді експертного висновку та в письмовій формі надіслати на ім’я керівника органу (бажано з повідомленням про вручення).

До сторінки КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ


Підписатися на:
Логін:
Пароль:







   
Головна  | Новини  | Про проект  | Ми в соцмережах  | Контакти  | Мапа  | RSS
 


Ідея створення порталу належить коаліції неурядових організацій в складі Творчого об’єднання “ТОРО” (О. Хмара), Українського незалежного центру політичних досліджень (М. Лациба) та ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” (О. Орловський)
© Творче об’єднання “ТОРО” 2009-2016 Створено за підтримки “Міжнародного фонду “Відродження”