Попросити допомоги експерта  
Кроки експертизи:

1. Визначаємося з метою громадської експертизи
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
На головну

Якими методами
проводити експертизу?
Як отримати iнформацiю
вiд органу влади?
Як пiдготувати
експертний висновок?
Як оскаржити
дii влади?
Як написати запит на
проведення експертизи?
Реєстр владних
зловживань

Головна -> Експертиза -> Крок 1 : Визначаємося з метою громадської експертизи

Визначаємося з метою громадської експертизи

Перед початком громадської експертизи необхідно визначитися з якою метою вона проводиться, тобто яку ціль планується досягти у разі успішного проведення експертизи. Вас слід пам’ятати, що громадська експертиза це не самоціль, а лише інструмент впливу на органи виконавчої влади з метою покращення державної політики.

    Метою громадської експертизи, наприклад, може бути покращення ефективності державної підтримки діяльності молодіжних громадських організацій, тому предметом експертизи може бути обрано аналіз виконання Міністерством сім’ї, молоді та спорту Державної програми підтримки діяльності молодіжних організацій.
    Або, наприклад, інститут громадянського суспільства має підстави вважати, що ліцензійний відділ Міністерства економіки України працює некоректно, тобто видача ліцензій затягується, а до підприємців висуваються непередбачені законодавством вимоги. Тому, з метою перевірки цієї гіпотези і покращення якості адміністративних послуг, ви можете провести громадську експертизу стану виконання Ліцензійним підрозділом Міністерства економіки України своїх функцій та відповідність його діяльності вимогам законодавства України.
    Або наприклад Ви вважаєте що голова адміністрації вашого району дуже «закритий» для спілкування з громадянами і Ви хотіли б змінити ситуацію на краще. Для цього Ви можете провести громадську експертизу виконання головою адміністрації вимоги Закону України «Про звернення громадян» щодо проведення особистого прийому громадян. Перевірити, чи встановлені дні і години особистого прийому голови, чи можуть громадяни потрапити на прийом, чи особисто голова адміністрації веде прийом громадян тощо. Якщо гіпотеза про те, що чиновник не виконує цю вимогу законодавства підтвердиться, то за результатами громадської експертизи можна вимагати більшої відкритості і дотримання законодавства або звільнення відповідного чиновника.

Робоча форма та форма зворотнього зв'язку доступні лише зареєстровним користувачам

Підписатися на:
Логін:
Пароль:






   
Головна  | Новини  | Про проект  | Ми в соцмережах  | Контакти  | Мапа  | RSS
 


Ідея створення порталу належить коаліції неурядових організацій в складі Творчого об’єднання “ТОРО” (О. Хмара), Українського незалежного центру політичних досліджень (М. Лациба) та ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” (О. Орловський)
© Творче об’єднання “ТОРО” 2009-2016 Створено за підтримки “Міжнародного фонду “Відродження”