Попросити допомоги експерта  
Кроки експертизи:

 
2. Формулюємо предмет громадської експертизи
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
На головну

Якими методами
проводити експертизу?
Як отримати iнформацiю
вiд органу влади?
Як пiдготувати
експертний висновок?
Як оскаржити
дii влади?
Як написати запит на
проведення експертизи?
Реєстр владних
зловживань

Головна -> Експертиза -> Крок 2 : Формулюємо предмет громадської експертизи

Формулюємо предмет громадської експертизи

    Мета громадської експертизи вкаже нам і на предмет експертизи, тобто на те що власне ми плануємо оцінювати і аналізувати. Наприклад, якщо метою громадської експертизи є оцінка ефективності державної політики в сфері охорони здоров’я, то предметом експертизи може бути, наприклад, оцінка ефективності виконання Міністерством охорони здоров’я України Державної програми по боротьбі з туберкульозом. Причому оцінка може здійснюватися не лише щодо виконання або невиконання заходів, але й доцільності тих чи інших заходів, а також визначення реальних показників поширення хвороби.
    Пункт 2 Постанови №976 «Про затвердження Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади» визначає, що предметом громадської експертизи може бути оцінка діяльності органів виконавчої влади: «Громадська експертиза діяльності органів виконавчої влади (далі -- громадська експертиза) є складовою механізму демократичного управління державою, який передбачає проведення інститутами громадянського суспільства оцінки діяльності органів виконавчої влади, ефективності ухвалення і виконання такими органами рішень, підготовку пропозицій щодо розв’язання суспільно значущих проблем для їх врахування органами виконавчої влади у своїй роботі.»

    Пропонуємо Вам максимально широко сприймати поняття діяльності органів виконавчої влади, адже всі колективні і індивідуальні дії працівників владного органу та його підрозділів у своїй сукупності і складають його діяльність.

    Предметом громадської експертизи діяльності органу виконавчої влади можуть бути:
- проекти актів органів виконавчої влади та їх посадових осіб з питань, що стосуються дотримання прав, свобод і законних інтересів людини і громадянина;
- стан виконання відповідним органом виконавчої влади та їх посадовими особами законодавства України;
- стан виконання органами виконавчої влади та їх посадовими особами державних та місцевих програм, що фінансуються за рахунок бюджетних коштів;
- діяльність посадових осіб органів виконавчої влади щодо виконання ними своїх посадових обов’язків;
- інша діяльність органів виконавчої влади та їх посадових осіб, пов’язана із виконанням функцій держави.

    Окремо варто наголосити, що Постанова дає можливість проводити експертизу виконання посадовою особою своїх функціональних обов’язків, а також вимог Закону України «Про державну службу» та інших актів законодавства. Адже діяльність органу влади є сукупністю діяльності посадових осіб цього органу влади.

Робоча форма та форма зворотнього зв'язку доступні лише зареєстровним користувачам

Підписатися на:
Логін:
Пароль:






   
Головна  | Новини  | Про проект  | Ми в соцмережах  | Контакти  | Мапа  | RSS
 


Ідея створення порталу належить коаліції неурядових організацій в складі Творчого об’єднання “ТОРО” (О. Хмара), Українського незалежного центру політичних досліджень (М. Лациба) та ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” (О. Орловський)
© Творче об’єднання “ТОРО” 2009-2016 Створено за підтримки “Міжнародного фонду “Відродження”